RENAULT RAFALE E-TECH HYBRID

9fa2f1dba6.webp

Rafale, nazwa, duch, historia

Legendarny samolot Caudron-Renault Rafale nosił w genach wszystko to, co czyni nasz nowy samochód tak wyjątkowym: technologię, śmiałość, zwinność, unikalny design. Renault Rafale to hołd dla umiejętności, innowacji i wizji całkowicie poświęconych wydajności, zrodzonych z naszego doświadczenia w dziedzinie lotnictwa.

nowe podejście do osiągów

Zainspirowani aeronautyką, designerzy Renault Rafale wzorują smukłość i płynność linii na kadłubach samolotów. Będące wynikiem szeroko zakrojonych badań, eleganckie nadwozie typu sportback pasuje do każdego krajobrazu, nie zakłócając jego harmonii, czyniąc go punktem odniesienia sportowych SUV-ów coupe.

_

płynne, wyrzeźbione linie

_

nowa sygnatura świateł

_

trójwymiarowa osłona chłodnicy

_

dynamiczna sylwetka

_

szklany panoramiczny dach o zmiennej przezroczystości solarbay®

_

felgi aluminiowe 20” castellet

_

linia nadwozia typu fastback

4483be72ea.webp

to, co najlepsze w hybrydzie

Moc, oszczędność i automatyczne ładowanie, silnik E-Tech full hybrid 200 KM zapewnia jeden z najlepszych na rynku stosunek mocy do zużycia paliwa: 

  • do 1 100 km zasięgu1
  • do 80% jazdy po mieście w trybie elektrycznym2
  • do 40% oszczędności na paliwie3

1 silnik E-Tech full hybrid 200 KM, z pełnym bakiem, według danych WLTP.
2 w zależności od poziomu naładowania akumulatora i stylu jazdy / źródło wewnętrzne renault / 2023.
3 źródło wewnętrzne Renault według protokołu WLTP, faza miejska.

4 poziomy przejrzystości

Przejrzysty, nieprzejrzysty, przejrzysty z przodu i nieprzejrzysty z tyłu lub odwrotnie. Steruj dachem solarbay® za pomocą Google Assistant¹, powiedz „Hej Google, otwórz/zamknij solarbay” lub „Hej Google, zamknij/otwórz solarbay z przodu/z tyłu”. Jasność w kabinie zostaje zachowana bez względu na to, czy dach jest przejrzysty czy nie.

_

dach całkowicie nieprzejrzysty

_

dach nieprzejrzysty z tyłu

_

dach nieprzejrzysty z przodu

_

dach całkowicie przejrzysty

openR link z wbudowanymi usługami Google
i ponad 50 aplikacjami dostępnymi w kabinie

System multimedialny openR link z wbudowanymi usługami Google¹ daje dostęp do szerokiego wachlarza usług połączonych. Użyj swojego głosu, aby zaplanować trasę z Google Maps² i nie odrywaj oczu od drogi dzięki asystentowi Google. Dzięki Google Play³ masz dostęp do ponad 50 aplikacji: słuchaj swojej ulubionej muzyki z Amazon Music i śledź aktualności sportowe w L’Equipe for Renault.

445d69d963.webp

¹ Google, Google Play, Android Auto, Google Maps są zastrzeżonymi markami Google LLC
² Usługi połączone My Renault, Google Maps oraz Google Assistant są dostępne przez 5 lat, licząc od daty przekazania samochodu.
³ Korzystanie z aplikacji pobranych z Google Play wymaga transferu danych. Aby to zrobić, należy udostępnić połączenie internetowe z telefonu do Renault.

4Control advanced

zwinność i zwrotność

zwinność i zwrotność

Przy małej prędkości lub podczas wykonywania manewrów, 4Control advanced skręca tylne koła do 5° w kierunku przeciwnym do przednich kół, zapewniając promień skrętu zbliżony do samochodu miejskiego. Przy prędkości powyżej 50 km/h tylne koła skręcają się o 1°, zwiększając stabilność Renault Rafale podczas łagodnych zakrętów.

manewry i parkowanie

W mieście, średnica zawracania o wartości 10,4 m jest zbliżona do średnicy zawracania samochodu miejskiego. Aby ułatwić manewry parkowania, tylne koła skręcają się do 5°.