Rain Protect / Niewidzialna wycieraczka

rain_2.jpg

Jak działa RainProtect?

RainProtect tworzy specjalną, nanocząsteczkowo-hydrofobowa warstwa produktu, która zapewnia bezproblemowe odprowadzanie wody z szyb w trakcie jazdy powyżej prędkości 55 km/h. Woda (ma znaczenia w jakiej formie - deszcz, śnieg, grad) w postaci dużych kropli z łatwością spływa pod wpływem pędu powietrza, dzięki czemu polepsza się widoczność. Najlepsze efekty działania uzyskuje się przy prędkościach ponad 70 km/h – wtedy to opływające auto powietrze niemal natychmiast zdmuchuje osadzające się na powierzchni szyby krople deszczu, czyniąc ją całkowicie przejrzystą. Co ciekawe, przy prędkości ok. 90 – 100 km/h niewidzialna wycieraczka pozwala na niemal całkowite zrezygnowanie z pomocy tradycyjnych wycieraczek samochodowych.


Czy RainProtect zwiększa bezpieczeństwo?

TAK. RainProtect zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo podróży – umożliwia szybsze dostrzeżenie przeszkody na drodze, przez co skraca czas reakcji kierowcy na niebezpieczeństwo o min. 1 sekundę. Oznacza to, że przy prędkości 50 km/h droga hamowania skraca się o 18 metrów.


Czy RainProtect można stosować cały rok?

TAK. Produkt RainProtect przeznaczony jest do całorocznego użytkowania nie tylko w okresie jesienno-zimowym. W okresie letnim doskonale sprawdza się w przypadku gwałtownych burz którym towarzyszą gwałtowne opady i ulewy. Dodatkowo ułatwia czyszczenie z brudu i kurzu w związku z czym szyby pozostają czyste przez dłuższy czas.


Czy RainProtect sprawdza się w przypadku usuwania owadów z szyby?

TAK. Ze względu na to, że powłoka hydrofobowa działa jak naturalna bariera owady znacznie trudniej przylegają do powierzchni szyby w związku z czym ich usuwanie jest znacznie ułatwione.


Jak RainProtect wpływa na komfort jazdy?

RainProtect zdecydowanie zmniejsza zmęczenie kierowcy podczas jazdy poprzez ograniczenie pracy wycieraczek.


Jak długo RainProtect zapewnia ochronę

Prawidłowo przeprowadzona operacja nakładania preparatu na szybę auta powinna dać zadowalające efekty nawet do 6 miesięcy.